|
Het kampioenschap wordt gehouden op de volgende 9 zaterdagen in 2007: 24 maart, 14 april , 28 april, 19 mei, 9 juni, en in het najaar op 22 september, 6 oktober, 20 oktober, 3 november.
Het toernooi wordt ook dit jaar opnieuw georganiseerd door de vereniging OSDO Dam Dongen. Alle rondes beginnen om 10.00 uur en het speellokaal is het clublokaal van Damclub OSDO/D.A.M in Dongen: "De Salamander", Belgiëlaan 2a, 5101 ZG Dongen, tel. 0162-313705 Arbiter bij alle rondes is Simon Rompa, mogelijk een enkele keer geassisteerd door Dré van Hooijdonk..
Het toernooi wordt door de deelname van 20 spelers gespeeld in één groep via het Zwitsers systeem op rating. Het speeltempo is 2 uur per speler voor de eerste 50 zetten en vervolgens 1 uur per speler per 25 zetten. De winnaar is kampioen van Noord Brabant 2007 en plaatst zich voor de Halve finale NK 2008. Bij gelijk eindigen in wedstrijdpunten, ook voor het kampioenschap en/of plaatsing voor de Halve Finales NK, beslist de hoogste gemiddelde rating van de tegenstanders. De hoogst eindigende speler met een rating onder de 1100 wordt Eerste Klasse Kampioen van Noord Brabant 2006.
Het inschrijfgeld van 20 euro moet via de bank aan de penningmeester van de PNDB worden voldaan (rekeningnummer 188234802 tnv penningmeester C.Pot), of contant worden betaald direct voor aanvang van de eerste ronde. De regeling reiskosten is als volgt: Met een reisafstand van 30-50 KM enkele reis een reiskostenvergoeding van 20 euro, bij meer dan 50 km een reiskostenvergoeding van 20-60 euro (20 euro plus 1/3 van de reiskosten boven de 50 KM, met een maximum van 60 euro)
Omdat de bereikbaarheid met openbaar vervoer, zeker op zaterdagmorgen vroeg, slecht is, is het voor de speler(s) die uit de richting Breda komen, indien gewenst, mogelijk om 20 minuten later, dus om 10.20 uur te beginnen. Neem in het geval je hiervan gebruik wilt maken wel van te voren contact op met de arbiter en je tegenstander. Bereikbaarheid speellokaal met openbaar vervoer:
Vanuit Breda om 9.27 met de bus lijn 126 richting Geertruidenberg, overstappen op bus 127 richting Tilburg op het busstation in Oosterhout (aankomst 9.51, vertrek 9.55), uitstappen Rembrandstraat 10.06 en dan nog 6 minuten naar de speelzaal. Pas vanaf 9.27 is deze busdienst een halfuurdienst. Vanuit Tilburg om 8.53 met de bus lijn 127 richting Oosterhout en om 9.22 uitstappen ''de Volckaert, de Middenlaan en dan 5 minuten lopen naar de speelzaal.
Gegevens arbiter en contactpersoon van OSDO/D.A.M. Simon Rompa, Mgr. Schaepmanlaan 19, 5103 BB Dongen 0162-322434 / 06-14772665 srompa@planet.nl
Wedstrijdleider PNDB: Frank Teer, tel 0412-454694, e-mail frank.teer@planet.nl
Na iedere ronde zal zo snel mogelijk de indeling van de volgende ronde aan de deelnemers bekend worden gemaakt.
Omdat de wedstrijdleider PNDB ook deelnemer is aan dit kampioenschap zal daar waar nodig in geval van problemen een beslissing genomen worden door het PNDB Bestuur.
Korte beschrijving Zwitsers systeem op rating.
Iedere ronde spelen zo veel mogelijk spelers tegen elkaar met een gelijk aantal wedstrijdpunten. De stand na iedere ronde wordt opgemaakt in de volgorde van wedstrijdpunten; bij een gelijk aantal wedstrijdpunten worden de spelers op volgorde van de gemiddelde rating van hun tegenstanders geklasseerd De indeling voor een volgende ronde
Spelers met een gelijk aantal punten ontmoeten elkaar Een groep met spelers met gelijk aantal punten wordt ten behoeve van de indeling geordend op volgorde van de eigen rating (let op: dit is een andere volgorde dan in de ranglijst) Als een oneven aantal spelers een gelijk aantal punten heeft wordt de laagst gerangschikte speler (dus met de laagste eigen rating) naar de volgende groep geplaatst (mits de overblijvende spelers tegen elkaar kunnen worden ingedeeld) en wordt daar tegen de hoogst gerangschikte speler ingedeeld. De spelers van een groep met gelijk aantal punten (dus nu een even aantal spelers) worden op volgorde van hun rating verdeeld in twee groepen; de spelers van deze twee helften spelen tegen elkaar in volgorde
Voorbeeld: zes spelers hebben na 2 ronden 4 punten. Deze worden volgens hun eigen rating in twee groepen verdeeld: groep A met spelers 1, 2 en 3 en groep B met spelers 4, 5 en 6. Vervolgens speelt speler 1 tegen speler 4, 2 tegen 5 en 3 tegen 6.
Zoveel mogelijk wordt vermeden dat een speler tweemaal achtereen tegen een tegenstander speelt met meer (c.q. minder) wedstrijdpunten.
De indeling voor een volgende ronde wordt zoveel mogelijk gemaakt direct na afloop van de laatste partij in een ronde, zodat iedereen onmiddellijk kan weten wie zijn tegenstander in de volgende ronde is.
Deelnemers op volgorde van KNDB-rating per 1-7-2006 1. T. Hage 1381 info@tobeontheweb.nl 2. W.v.d.Kooij 1354 w.vander.kooij@12move.nl 3. F. Teer 1333 frank.teer@planet.nl 4. E. Haagh 1267 geen e-mail 5. A.van Tilborg 1228 geen e-mail 6. T. van den Hoek 1199 th.vdhoek@hotmail.com 7. J. van den Hooff 1189 janvandenhooff@hetnet.nl 8. J. Hezemans 1188 (*) joeri_hezemans@hotmail.com 9. F. Smolders 1127 tfsk@home.nl 10. F. Bax 1097 snarfxab@hotmail.com 11. L. Ector 1044 l.ector@chello.nl 12. T. Noyens 1041 geen e-mail 13. P. Moonen 976 pmoonen@kpnplanet.nl 14. L. Janssen 956 lei-janssen@planet.nl 15. A. de Groot 917 geen e-mail 16. K. van Keijzerswaard 896 karstvk@hotmail.com 17. Arfidah Beset 867 indomixxie@home.nl 18. Arnold Beset 866 (**) abeset@home.nl 19. H. van der Veen 864 hpvdveen@hotmail.com 20. Charlo Koorendijk 800 cha_purcy@hotmail.com
(*) omdat Joeri Hezemans een snel stijgende speelsterkte en daardoor ook snel stijgende rating heeft is ervoor gekozen om Joeri met zijn interim rating per 31 december 2006 mee te laten spelen. (**) om verwarring bij het indelen te voorkomen is de rating van Arnold Beset, die ook 867 is op 866 gezet, ook omdat zijn rating per 1 januari 2007 lager is dan 867.
|
|