persoonlijk bekerkampioenschap 2019-2020

De provinciale persoonlijke bekercompetitie.

Tijdens dit seizoen, 2019-2020, organiseert de PNDB weer een individuele bekercompetitie.


Loting Finale: J. Brouns-D. Riupassa.

Omdat beide spelers lid zijn van RDS Sint-Oedenrode, zal de finale daar gehouden worden.
De finale wordt gespeeld op 23 maart 2020 bij RDS te Sint Oedenrode.

Halve finale, is gespeeld op 10 februari 2020 bij RDS te Sint Oedenrode. Uitslagen:

David Riupassa-Pieter Wijn 1-1.
Jan Vervoort-Jacques Brouns 0-2.

De uitslagen van de derde ronde.


09-12-2019
Walter Beekmans - Pieter Wijn 0 - 2
Fred Passchier - Jan Vervoort 1 - 1
Jeffrey Pals - David Riupassa 0 - 2 (R)
Jacques Brouns - Soender Kalpoe 2 - 0 (R)
Helaas zijn Jeffrey Pals en Soender Kalpoe niet komen opdagen.
Hierdoor twee reglementaire winst partijen.

De uitslagen van de tweede ronde.


Maandagavond 11 november zijn de meeste partijen voor de tweede ronde van de individuele bekercompetitie gespeeld.
Piet van Erp (884) - Fred Passchier (1182) 0 - 2
Johan Rijnen (832) - David Riupassa (1106) 0 - 2
Jozef Donkers (847) - Jacques Brouns (1054) 0 - 2
Peter Klaassen (1035) - Jeffrey Pals (810) 1 - 1
Ties Slagter (1053) - Walter Beekmans (920) 1 - 1
Soender Kalpoe (1065) - Nard van der Laar (457) 2 - 0
Pieter Wijn (1239) - Frank Teer (1329) 1 - 1
Arnold Beset (829) - Jan Vervoort (735) 1-1

Na afloop van de partijen is de loting verricht voor de derde ronde:
Deze derde ronde wordt gespeeld op 9 december bij RDS, Sint Oedenrode.

Walter Beekmans (920) - Pieter Wijn (1239)
Jacques Brouns (1054) - Soender Kalpoe (1065) *
Jeffrey Pals (810) - David Riupassa (1106)
Fred Passchier (1182) - (Winnaar Arnold Beset - Jan Vervoort)

Als Jacques Brouns en Soender Kalpoe remise spelen moet er gesneldamd worden.
Is de sneldampartij OOK remise, dan is Jacques Brouns door naar de vierde ronde.
Voor de overige partijen geldt, dat bij remise de speler met de laagste rating door is.
Natuurlijk is bij een overwinning de winnende speler door.


---------------------------------------------------------------------------------------

De uitslagen van de eerste ronde.


Op donderdag 10 oktober hebben we met zijn allen in Rosmalen bij Heijmans Excelsior de eerste ronde van de individuele bekercompetitie gespeeld.

We hebben daarbij de volgende uitslagen genoteerd:
Geert Hendricks (680) - Arnold Beset (829) 0 – 2
Frans Engels (875) - Nard van der Laar (457) 1 – 1
Ties Slagter (1053) - Ben van Hensbergen (922) 2 – 0
Peter Klaassen (1035) - Ad Peerenboom (499) 2 – 0
Martien van Erp (915) - Walter Beekmans (920) 0 – 2
Ton Sprangers (939) - Martien van Berkel (805) 2 – 0
Piet van Erp (884) - Peter van Poppel (457) 2 – 0
Jan van den Hooff (1105) - Jozef Donkers (847) 0 – 2
Henk van der Heijden (705) - Jeffrey Pals (810) 0 – 2
Harry Doomernik (1174) NO - Fred Passchier (1182) (R)0 – 2
Jan Vervoort (735) - Joop Achterstraat (943) 1 – 1
Jacques Brouns (1054) - René van Oosterhout (1177) 1 – 1
Theo van den Hoek (1197) - Soender Kalpoe (1065) 1 – 1
Johan Rijnen (832) - Jo van Lent (583) 2 – 0
Erik Spenrath (895) - Frank Teer (1329) 0 - 2
David Riupassa (1106) - Johan Alidarso (726) 2 - 0

Pieter Wijn (1239) had een vrije ronde
Harry Doomernik was er niet, en zijn partij is verloren verklaard, omdat hij niet bij zijn tegenstander had gemeld, dat hij er niet zou zijn.
De twee andere openstaande partijen worden de VOOR de volgende ronde ingehaald.
Zoals gemeld, loten we (besloten op de ALV) geen spelers terug maar spelen we een tussenronde van twee spelers, om voor ronde twee op zestien spelers uit te komen.
Meteen na de wedstrijden is de loting verricht voor de tussenronde en de derde ronde.
Voor de tussenronde speelden Ton Sprangers en Peter Klaassen voor één plaats in ronde twee.
Ton Sprangers (939) - Peter Klaassen (1035) 0-2

Voor ronde twee is de volgende lotinguitkomst genoteerd:
Piet van Erp (884) - Fred Passchier (1182) *
Arnold Beset (829) - Jan Vervoort (735)
Johan Rijnen (832) - Winnaar David Riupassa – Johan Alidarso
Jozef Donkers (847) - Jacques Brouns (1054)
Winnaar Ton Sprangers – Peter Klaassen - Jeffrey Pals (810)
Ties Slagter (1053) - Walter Beekmans (920) *
Soender Kalpoe (1065) - Nard van der Laar (457)
Pieter Wijn (1239) - Winnaar Erik Spenrath – Frank Teer

De tweede ronde wordt gespeeld in Sint-Oedenrode in het clublokaal van RDS op maandag 11 november, omdat waarschijnlijk de meeste spelers in de tweede ronde een RDS-signatuur dragen.

Met vriendelijke groet,
Ties Slagter


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Omdat Pieter Wijn de vorige editie won, wordt de 1e ronde wordt gespeeld op donderdag 10 oktober 2019 bij Heijmans Excelsior in Rosmalen.

SCC De Biechten
Vincent van Goghlaan 1
5246 GA Hintham

Op het laatste moment is er nog één aanmelding binnengekomen, en we spelen dus met 33 spelers.
Omdat dit oneven is, loot ik de winnaar van vorig jaar Pieter Wijn vrij voor de eerste ronde. De loting ziet er verder als volgt uit:

Geert Hendricks (680) - Arnold Beset (829)
Erik Spenrath (895) - Frank Teer (1329)
Frans Engels (875) - Nard van der Laar (457)
Ties Slagter (1053) - Ben van Hensbergen (922)
Peter Klaassen (1035) - Ad Peerenboom (499)
Martien van Erp (915) - Walter Beekmans (920) *
Ton Sprangers (939) - Martien van Berkel (805)
Piet van Erp (884) - Peter van Poppel (457)
Jan van den Hooff (1105) - Jozef Donkers (847)
Henk van der Heijden (705) - Jeffrey Pals (810)
Harry Doomernik (1174) - Fred Passchier (1182)
Jan Vervoort (735) - Joop Achterstraat (943)
Jacques Brouns (1054) - René van Oosterhout (1177)
David Riupassa (1106) - Johan Alidarso (726)
Theo van den Hoek (1197) - Soender Kalpoe (1165)
Johan Rijnen (832) - Jo van Lent (583)

Bij de wedstrijd met het sterretje (*) er achter moet worden gesneldamd voor de overwinning.
Bij de overige wedstrijden is de speler met de laagste rating door naar de volgende ronde.
Een aantal van 33 spelers is in een afvalcompetitie natuurlijk erg onhandig. We gaan nu 6 ronden spelen.
Voor ronde twee loot ik 5 spelers terug, voor ronde drie, drie spelers, en voor ronde vier, één speler.
Dan komen we in ronde vier op acht spelers uit, en kunnen we verder zuiver een afvalsysteem bezigen.
De eerste ronde wordt, zoals al eerder aangegeven, gespeeld in het clublokaal van Heijmans Excelsior:
De Biechten. Aanvang 20.00 uur.
Vincent van Goghlaan 1
5246 GA Rosmalen
Na afloop van de eerste ronde wordt de loting verricht voor ronde twee, en wordt bepaald waar deze wordt gespeeld (vereniging met de meeste spelers door).


Volgens een voorlopige planning worden de volgende rondes gespeeld in de weken van:

11 november 2019
9 december 2019
30 januari 2020
27 februari 2020, en
26 maart 2020

Per ronde wordt bepaald waar, afhankelijk van het hoogste aantal deelnemers van een club, de volgende ronde wordt gespeeld.
Voor dit toernooi gelden de volgende regels:
Inschrijving staat open voor alle dammers die lid zijn van een Brabantse damvereniging, en de persoonlijke leden van de PNDB en/of KNDB.
De wedstrijden worden d.m.v. loting bepaald.
Voor de spelers geldt de rating van 1 juli 2019, of de arbitrair door de PNDB bepaalde rating, indien zij geen KNDB-rating hebben.
De winnaar van iedere wedstrijd plaatst zich voor de volgende ronde.
Eindigt een wedstrijd in remise, dan gelden de volgende bepalingen:
Bij een ratingverschil tussen twee spelers van meer dan 50 ratingpunten plaatst de speler met de laagste rating zich voor de volgende ronde.
Bij een ratingverschil tussen twee spelers van 50 ratingpunten of minder wordt een sneldamwedstrijd gespeeld met een bedenktijd van 5 minuten plus 5 seconden per zet, per speler met de omgekeerde kleuren van de originele partij.
De winnaar daarvan plaatst zich voor de volgende ronde.
Eindigt ook de sneldampartij in remise, dan plaatst de speler met de laagste rating zich voor de volgende ronde.
Na de eerste ronde kan het zijn, dat er, om op 32 spelers uit te komen, enige spelers teruggeloot moeten worden.
Hier komen, bij besluit op de laatste Algemene Ledenvergadering van de PNDB, geen spelers voor in aanmerking, die hun wedstrijd verloren hebben.
Dus enkel spelers, die uitgeschakeld werden, omdat zij hun wedstrijd remise speelden, en de hoogste rating hadden, en eventueel verloren hebben bij het hieruit voortvloeiende sneldammen.
De speeltijd gedurende het toernooi bedraagt 40 minuten + 1 minuut per zet.
De eventuele beslissende sneldampartij heeft een speeltempo van 5 minuten plus 2 seconden per zet.
Spelers worden verzocht op de wedstrijddag op tijd op de speellocatie aanwezig te zijn.
Aan ieder het verzoek om het spelen op een afwijkende plaats of datum zo veel mogelijk te beperken.
We willen er een gezamenlijk evenement van maken met zoveel mogelijk dammers bij elkaar.
Inschrijven voor het individueel bekertoernooi kan vanaf nu via mail bij de wedstrijdleider Ties Slagter ties.slagter@gmail.com.
De inschrijving sluit op zondag 29 september 2020 .
Daarna zal de loting plaatsvinden en zult u het programma voor de 1e ronde toegemaild krijgen.
Ik zie uw inschrijving met belangstelling tegemoet en hoop dat we weer met een groot aantal deelnemers aan het kampioenschap gaan deelnemen.
De inschrijvingen worden ook vermeld op de web-site van de PNDB.

Voor verdere info: per email bij, ​ties.slagter@gmail.com​

---------------------------------------------------------------------

Pieter Wijn is de huidige Kampioen, PNDB Beker 2019



Uitslag kwartfinale individuele beker.



Uitslag halvefinale individuele beker.



Finale individuele beker.